tonnaj.com
tonnaj.com

چگونه یک شرکت صادرات و واردات را راه اندازی کنیم

چگونه یک شرکت صادرات و واردات را راه اندازی کنیم؟

 

شرکت بازرگانی صادرات و واردات

-موقعیت رقابتی در بازارهای جهانی حفظ می شود.
-افزایش کیفیت محصول
-افزایش مهارت کارکنان
-زمانی که در بازار داخلی دچار رکود شود می تواند در خارج دارای بازار مناسبی باشد.

واردات به کالاهایی گفته می شود که در کشوری ساخته شده و از طریق تجارت به کشورهای دیگر وارد می کنند. واردات نیز مانند انواع صادرات به دو صورت قطعی و موقت تقسیم می شود.
طبق ماده دوم قوانین صادرات و واردات، کالاها به سه قسمت کالای مجاز، مشروط و ممنوع تقسیم شده است که کالاهای مجاز به کالاهایی گفته می شود که نیاز به مجوز نخواهد داشت، کالاهای مشروط به کالاهایی گفته می شود که برای صادر و وارد کردن آن نیاز به مجوز دارد و کالاهای ممنوع به کالاهایی گفته می شود که به دلیل قوانین اسلامی وارد و یا صادر کردن آن ممنوع می باشد.
هنگامی که افراد تصمیم به وارد کردن کالاهای دولتی و یا غیردولتی را گرفته باشند باید برای اخذ مجوز ورود کالا به وزارت بازرگانی مراجعه نمایند زمانی که فردی بعنوان مسافر وارد کشور شود علاوه بر بار خود می تواند کالاهای مورد نظر خود را که جنبه ی تجاری نداشته باشد با پرداخت گمرک و سود بازرگانی، می تواند کالای مورد نظر را ترخیص نماید.
زمانی که به صادرات و واردات کالا می پردازید باید به اخذ کارت بازرگانی اقدام نمایید. کارت بازرگانی را اتاق بازرگانی و صنایع و معادن صادر می کند.

با توجه به قوانینی که در قانون تجارت بیان شده است شرکت ها در ایران به 7 صورت قابل ثبت می باشد که این 7 صورت به شرح زیر می باشد:

-شرکت سهامی (این نوع شرکت به دو صورت سهامی عام و خاص تقسیم شده است.)
-شرکت با مسئولیت محدود
-شرکت نسبی
-شرکت تضامنی
-شرکت مختلط سهامی
-شرکت غیر مختلط سهامی
-شرکت تعاونی

برای ثبت شرکت صادرات و واردات بیشتر از شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود استفاده می شود که در اینجا به تعریف این دو نوع ثبت شرکت می پردازیم.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *