tonnaj.com
tonnaj.com

مناسب ترین کالای صادراتی ایران

ایران از جمله کشورهایی است که صادرات آن به دو بخش: صادرات نفتی و صادرات غیر نفتی، تقسیم شده است. اما به نظر شما بهترین کالا برای صادرات از ایران چیست؟ بسیاری از بازرگانان و تاجران موفق، با تکیه به استراتژی‌های کاربردی و موثر، اقدام به صادرات مناسبی نموده‌اند. این صادرات نه تنها مزایای فوق العاده‌ای را برای آنها به همراه داشته است، بلکه آنها را به سود چشمگیری رسانده است.

به نظر شما کدام صادرات ایران به عنوان مهمترین و اصلی‌ترین درآمد صادراتی به شمار می‌روند؟ کشور ما سرشار از منابع طبیعی و بسیاری از مواد مفید است که می‌تواند نقش چشمگیری در صادرات داشته باشد. از جمله مهمترین منابع طبیعی که 82 درصد از درآمد صادراتی را به خود اختصاص داده است، نفت و گاز طبیعی است. بسیاری از محصولات دیگر نیز در حیطه صادرات، می‌توانند تاثیر بسزایی بر روی اقتصاد کشور داشته باشند.

بهترین کالا برای صادرات از ایران چیست، صادرات نفتی، صادرات، صادرات غیر نفتی
به نظر شما بهترین کالا برای صادرات از ایران چیست؟!

همانطور که ذکر شد علاوه بر نفت و گاز طبیعی، شاهد صادرات بسیاری از محصولات دیگر از جمله: محصولات پلاستیکی، سرامیکی، برخی از فلزات، مواد شیمیایی، میوه و … خواهیم بود. در ادامه به ذکر انواع کالاهای مهم برای صادرات در کشور ایران، می‌پردازیم:

صادرات نفتی و شیمیایی:

همانطور که در قسمت بهترین کالا برای صادرات از ایران چیست؟! اشاره کردیم، کالاهای صادراتی در کشور ما به دو بخش صادرات نفتی و غیر نفتی تقسیم خواهند شد. از جمله صادرات نفتی در کشور ما می‌توان به:

روغن‌های سبک و فرآورده‎‌های آن از جمله بنزین و …

میعانات گازی

متانول

پروپان مایع

و غیره اشاره نمود. بسیاری از شرکت‌های بازرگانی با توجه به صادرات این محصولات، با درآمدهای هنگفت و قابل توجهی مواجه شده‌اند. اما در نظر گرفتن بازار فروش این محصولات با توجه به تحریم‌های اعمال شده، بسی حائز اهمیت خواهد بود. چه بسیار کشورهایی که به سبب وجود تحریم‌ها، از برقراری روابط تجاری با کشور ما، سرباز زده‌اند. لذا برای اینکه بتوان در این بازارها با سود مناسب مواجه شد، جلب مشتری، نکته حائز اهمیتی به شمار می‌رود.

بهترین کالا برای صادرات از ایران چیست، صادرات نفتی، صادرات، صادرات غیر نفتی

صادرات غیر نفتی:

اما صادرات کشور ما فقط منوط به صادرات نفتی نخواهد بود. در کشور ما می‌توان شاهد بسیاری از تولیدات برجسته و شایسته بود که هر کدام می‌توانند به نوعی بهترین کالا برای صادرات به کشورهای خارجی، به شمار بروند. به نظر شما لیست بهترین کالا برای صادرات از ایران چیست و کدام یک از آنها درصد بالایی از میزان درآمد صادراتی را در بر دارد؟ همراه گره مارکت باشید تا علاوه بر کسب اطلاعات کامل در این زمینه، بتوانید از یک درآمد صادراتی بسیار مطلوبی، بهره‌مند گردید.

صادرات انواع مصالح ساختمانی :

یکی از پرسودترین صادرات غیر نفتی در کشور ما، مربوط به مصالح ساختمانی و مواد معدنی می‌باشد. سالانه شاهد صادرات مقادیر قابل توجهی از: انواع درب و پنجره، سنگ مرمر، سرامیک، سیمان، سنگ آهن، آجرهای تزئینی و غیره به کشورهای دیگر هستیم. این صادرات نه تنها درآمد قابل توجهی را برای کاربران به همراه خواهند داشت، بلکه می‌توانند در کاهش تورم و در نتیجه اقتصاد پررونق نیز نقش چشمگیری داشته باشند. از جمله کشورهای مخاطب برای ارسال این مصالح، ترکیه، چین، عراق، امارات و غیره هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *